רשת בתי הנוער "קדימה"

        צ'לנוב 18 תל אביב         

 03-3731661

פקס  03-3731666

בית הנוער "קדימה", גבעת אולגה 

שם: בית הנוער קדימה "גבעת-אולגה"

שנת הקמה: 2007

כתובת: ברחוב הנגב 5, גבעת אולגה, חדרה.

טלפון: 04-6211390

פקס: 04-6211390

נייד מנהלת בית הנוער: 050-2051420

מייל: kadimago@gmail.com

מספר חניכים: 40 חניכים בכיתות ב' עד ח' .

צוות בית הנוער: מנהלת ו-6 מדריכות בשרות לאומי.

דבר המנהלת

"היה כפי שהנך - חפש דרך בעצמך - הכר את עצמך, לפני שתרצה להכיר את הילדים. חשוב נא למה אתה מוכשר ואחר כך תבוא לתחום תחומים לזכויותיהם וחובותיהם של הילדים. קודם כל אתה בעצמך ילד ועליך לחנך ולהשכיל את עצמך".

 יאנוש קורצ'אק)  מתוך הספר "כיצד לאהוב ילדים).

בתוך כל מבוגר חי ונושם גם הילד הקטן והפנימי המלווה אותו כל חייו, אני מאמינה שכדי להיות אשת חינוך המצליחה להתבונן בנפשו של הילד, עלי להתבונן תחילה פנימה לתוך הילדה הקטנה שבתוכי, להכיר אותה להתחבר אליה וללמוד אהוב אותה עם כל מה שהיא. ומהמקומות האלה להתחבר לילדים שלי בבית הנוער.  אני מאמינה שאם אני מבקשת לעצמי להיות דמות משמעותית ומשפיעה לילדים עלי להיות בתהליך בלתי פוסק עם עצמי של התפתחות, הכרה ולמידה מכל מה שקורה בדרך, ועם הבנה שהלמידה הגדולה והמשמעותית מכולם היא מול הילדים. אני מרגישה שזו זכות גדולה לנהל את בית הנוער, זכות שניתנה לי לצאת למסע מול עצמי ומול ילדי, מסע משותף של למידה משותפת וצמיחה. בנוסף השנה שמנו בבית הנוער דגש על תקשורת- "תקשורת מקרבת", שיח הרואה את צורכי הילד ואת הרגשותיו ומחשבותיו הרואה מעבר להתנהגותו של הילד ומברר מה עומד מתחתיה בגובה העיניים, תקשורת הבנויה על אהבה וכבוד, אני רואה שכאשר הילדים מקבלים נראות הם מצליחים להוציא מעצמם את הטוב והיופי הטמון בהם.  בית הנוער פועל באווירה משפחתית ואני זוכה לעבוד עם צוות ערכי ומאוחד המבין מהי כוחה של עשייה משותפת הפועלות מהלב, בזכותן ילדינו חולמים מאמינים בעצמם ובעיקר מרגישים ראויים, אהובים ושרואים אותם.         

אלה דור - און,

מנהלת בית הנוער.

פעילויות מיוחדות בבית הנוער
  • חגיגות יום הולדת לילדי החודש עם נציגי מת"ב השרון גבעת אולגה -  נציגי מת"ב מסניף "בנק הפועלים", מגיעים פעם בחודש לחגוג לילדי החודש את יום הולדתם עם המון עוגות, חטיפים, הדלקת נרות, מתנות ,ברכות ומשחקי יום הולדת.

  • חוג תאטרון עם השחקנית אנג'ל יפה-   חוג תאטרון המועבר בהתנדבות לילדי כיתה ו' בהדרכתה של אנג'ל .

  • חוג סריגה\תפירה\ מנדלות עם המתנדבת יונה עראקי-.

  • ייעוץ חינוכי-  אהובה שבח הינה אשת חינוך ותיקה הנמצאת כעת בגמלאות, מעבירה לילדי כיתות ז'+ח'  פעם בשבוע\שבועיים מערכי שיעור של העשרה חברתית ושיחות ייעוץ בנושאים הרלוונטיים בחייהם.

  • וידיאו- תרפיה עם המתנדבת חן קסטן-  חן מעבירה קורס של שמונה מפגשים עם ילדי כיתה ז'+ח' שבהם הילדים עוברים תהליך משותף.

  • שת"פ עם חברת "אומיס"- סיוע לימודי והפקת פעילויות שיא כגון קריוקי לילדים בניצוחו של רז אהרוני.

תודה מיוחדת לקרן גלנקור על אימוץ בית הנוער.