רשת בתי הנוער "קדימה"

        צ'לנוב 18 תל אביב         

 03-3731661

פקס  03-3731666

בית הנוער "קדימה-ליטל דרים", כפר שלם

שם: בית הנוער "קדימה" –ליטל דרים, כפר שלם.

שנת הקמה: 2004.

כתובת: ברחוב מוצא 6 , תל אביב.

טלפון:    03-7306276

נייד מנהלת בית הנוער:       050-8292973

מייל:  kadima.shalem@gmail.com

מספר חניכים: 50 חניכים בכיתות ב'-יא'.

צוות בית הנוער: מנהלת ו-5 מדריכים בשנת שרות.

דבר המנהלת

בית הנוער בכפר שלם הוא קודם כל בית. בית אליו הילדים מגיעים מיד לאחר הלימודים, בו  מקבלים את פניהם עם חיוך והתעניינות בשלומם, בו הם יכולים להיזרק על הספה, לנוח, לשחק ולאכול ארוחת צהריים חמה.

בית הנוער הוא גם משפחה רחבה, 50 ילדים וילדות שגדלים ביחד זה לצד זה והופכים עם השנים לחברים הכי טובים אחד של השני. כל ילד הוא מיוחד באופיו, תחביביו, רגישויותיו והדברים שהוא מביא עימו לבית הנוער, וכולם ביחד יוצרים מרקם חברתי מיוחד. במשפחה שלנו אנו כולם קשובים אחד לשני, אנו חולקים ביחד את הימים בהם קשה, כואב או עצוב וחוגגים ביחד ימי שמחה, אושר, צחוק, הצלחה וחג.

בית הנוער הוא מסגרת חינוכית בתוכה גדלים הילדים וממנה הם שואבים הרבה מהכלים והערכים אשר ילוו אותם בחייהם. ראשית סיוע בלימודים וקידום כל ילד לפי יכולותיו על מנת לדחוף אותו קדימה להצלחה בבית הספר ובלימודים. מטרתנו היא להעניק לילדים את הביטחון והאמונה בעצמם שהם מסוגלים להגיע להישגים, כל אחד בתחומו ובמסגרת כישוריו האישיים.

כמו כן בית הנוער הוא מקום המעניק לילדים צידה לדרך, צידה של ערכים וידע במגוון נושאים ותחומים. בבית הנוער סופגים הילדים ערכים של שוויון, דמוקרטיה, כבוד הדדי, הקשבה לאחר, אחריות ומעורבות חברתית. הם רוכשים ידע על החברה הישראלית בתוכה הם גדלים, וכישורי חיים  שיסייעו להם במהלך דרכם העתידית. בבית הנוער לומדים הילדים להתבטא, להביע דעה ולנהל דיון.

מי שנכנס בשערי בית הנוער יודע מהי תחושת הקסם שאופפת את המקום, החיוכים והטוב שהילדים מביאים עמם יחד עם התמודדויות ומורכבויות שצפות לאורך הדרך. ואנחנו – צוות בית הנוער – חמישה ש"נשינים אדירים ומנהלת אחת- אנחנו פה כדי להקשיב, לראות ולהכיל את כל מה שחווים ילדינו בשגרת היומיום ולעטוף אותם בחום ואהבה ללא תנאי, שיספקו להם ביטחון ויעצימו אותם לאורך הדרך.

מזמינים אתכם להצטרף לבית שלנו, להתנדב ולקחת חלק בנתינה המשמעותית והמדהימה הזו.

פעילויות מיוחדות בבית הנוער

  •  קבוצת בנות מונחית על ידי - בדרכך- המכון לחינוך דמוקרטי, סמינר הקיבוצים.

  •  קבוצת מתבגרות ומתבגרים בהנחיית מרכז הסיוע.

  • סדנת עיצוב בירקות ופירות- לאורח חיים בריא!

תודה מיוחדת לארגון "Little dream" מצרפת על אימוץ בית הנוער.

"בית הנוער " קדימה- ליטל דרים 

כפר שלם