בית הנוער "קדימה-עדי", אור יהודה 

שם בית הנוער: קדימה-עדי,  אור יהודה.

שנת הקמה: 2003

כתובת: רחוב לו סקלאר1 באור יהודה

טלפון במשרד: 03-5330338

נייד מנהלת בית הנוער גאיה- 050-8290309

מייל: kadima.oryehodajun@gmail.com

מספר חניכים: 50 חניכים וחניכות בכיתות ב'-ה'.

צוות בית הנוער: מנהלת ו-6 בנות שרות לאומי.

דבר המנהלת

מה

"כל מה שילד צריך, זה מבוגר אחד שיאמין בו"

הרב שלמה קרליבך

 

בכל הילדים והילדות טמון הפוטנציאל להתפתחות, לגדילה ולהעשרה. לכל ילד וילדה היכולת לחלום והחובה לממש. לכולם אצלנו הזכות לחיות חיים משמעותיים תוך לקיחת אחריות אישית וחברתית.

 

בבית הנוער אצלנו הילדים והילדות זוכים לבית בטוח ותומך המאפשר להם מרחב טבעי להתנסות, להיכשל, לתהות, לטעות וללמוד. אנו מאמינות שכל אחד ואחת יכולים, וכל מה שהם צריכים זה מבוגר שילווה אותם באהבה וביצירתיות, יכיל אותם ויכוון אותם. אנו שואפות לחנך מתוך דוגמא אישית ומנהיגות מעצימה.

 

מה זה בעצם אומר להיות חניך בבית הנוער?

להיות חניך בבית הנוער שלנו אומר להגיע כל יום ולאכול ארוחת צהרים ביחד כל החניכים והמדריכות כמו משפחה אחת גדולה.

להשתתף בפעילויות שונות ומשמעותיות, לשחק, לצחוק וללמוד.

להיות חניך בבית הנוער זה ללמוד גבולות ושפה אחרת, לשבת על מה שקשה ולהתגבר לאט לאט. להיות חניך בבית הנוער זה לדעת שתמיד יש מי שמחכה לך ובימים שאתה לא מגיע אתה חסר. זה לדפוק בדלת של המדריכות כדי לשחק איתן בשבת ולהגיע מוקדם בבוקר יום של קייטנה כי כבר רוצים להתחיל.

 

בית הנוער שלנו מלא אור ואהבה, הילדים נהנים להגיע לפה, ומתמידים בהגעתם. הילדים שלנו מקסימים, אוהבים מאוד לקבל תשומת לב אך גם יודעים להעניק המון חום בחזרה. אנו מאמינות ומקוות כי ביחד אנו יוצרות להם חוויות בלתי נשכחות וסביבה עוטפת, כך שבעתיד יצעדו לעתיד טוב יותר, כאשר האפשרויות להתפתח ולחוות את העולם פרושות לפניהם.

פעילויות מיוחדות בבית הנוער
  • חוג אמהרית מידי יום ראשון

  • מקהלת שבא- בכל יום רביעי- חזרות, החניכים מופיעים בטקסי בית הנוער ובטקסים שונים בעירייה ומחוץ לעיר.

  • פרויקט "שער שוויון": בבית הנוער השנה החל לפעול פרויקט כדורגל. "שער שוויון" הינו מיזם חברתי, חינוכי וספורטיבי. בתוכנית החניכים נפגשים פעמיים בשבוע למשך 3 שעות בבית הנוער עם מאמן בקבוצת הכדורגל לאימון מקצועי, מקבלים מדי כדורגל ויוצאים לטורנירים ארציים. כאשר בחצי מהזמן מתאמנים ובחצי השני מקבלים עזרה בלימודים.

  • המשאלה שלי- מדי יום רביעי אנו מגשימים מתיבת המשאלות של בית הנוער משאלה לאחד החניכים.

  • פעילות עם בע"ח- פעם בשבוע מנהלת בית הנוער מלמדת את החניכים על בעלי החיים, אילוף כלבים ועוד.

  • פגישה עם הסטנדאפיסטית מיכל קירזון מתכנית "הצחוקיה" בערוץ הילדים-  מיכל הסבירה לילדים על תפקידה, על משמעות התפקיד לעמוד מול קהל, הילדים קיבלו טיפים לביטחון עצמי והעצמה אישית. הם התנסו בעצמם והייתה חוויה משמעותית, מרתקת ומצחיקה לילדים.

  • מוזיאון יהדות בבל באור יהודה- בקייטנת סוכות הילדים עברו פעילות בנושא שבעת המינים במוזיאון יהדות בבל. הילדים עברו מרוץ בעקבות הסוכה, והכינו בשמים, כאשר למדו על שבעת המינים.

  • קייטנת חנוכה- בקייטנת חנוכה קיימנו מספר אירועי שיא לכבוד החג, הילדים הכינו חנוכיות, שרו שירי קריוקי, קיימו ניסויים שונים בנושא אור וחושך, קישטו סופגניות, הכינו סביבונים וביחד כולנו עשינו חיים משוגעים.

  • צופים- פעם בשבוע חניכי הצופים מגיעים אל בית הנוער ומעבירים לכל החניכים בקבוצות שונות פעילויות ערכיות, מגוונות ומהנות. כאשר המטרה הינה להלהיב את חניכי בית הנוער שירצו ללכת גם בימי שישי באופן עצמאי לשבט.

תודה מיוחדת למשפחת גולדנברג על אימוץ בית הנוער.

רשת בתי הנוער "קדימה"

        צ'לנוב 18 תל אביב         

 03-3731661

פקס  03-3731666