בית הנוער "קדימה- קסירר" שפירא 

שם: בית הנוער קדימה קסירר שפירא

שנת הקמה:1999

כתובת: התיבונים 28, שכונת שפירא, תל אביב

טלפון: 03-6872716

נייד מנהלת בית הנוער: 050-6879711

מייל: Kadima.shapira1@gmail.com

מספר חניכים: 80 חניכים בכיתות ה'-יב'.

צוות בית הנוער: מנהלת ו-7 מדריכים בשנת שרות.

דבר המנהלת

בית הנוער קדימה "קסירר" שפירא ממוקם בלב שכונת שפירא בדרום תל אביב והוא בית הנוער הבכור ברשת קדימה. עם קרוב לשני עשורים של פעילות, לבית הנוער שפירא חשיבות גדולה הן לחיי הנערים והנערות המגיעים אליו והן לקהילות העוטפות אותו. חשיבות זו מתבטאת באופן מספרי בכמות החניכים והחניכות הבוגרים המגיעים לבית הנוער, ולאחוז ההגעה הגבוה שלהם. כיום יש בבית הנוער 81 חניכות וחניכים בין הגילאים 12-18 המגיעים אלינו מכל שכונות דרום תל אביב - משכונת התקווה במזרח ועד שכונת נווה שאנן במערב, ורובם המכריע לומד בבית הספר ביאליק רוגוזין. בבית הנוער נערים ונערות משלושת הדתות המרכזיות – יהודים, מוסלמים ונוצרים, וחגי כל הדתות מצויינות לאורך השנה.

לבית הנוער שותפויות רבות עם חברות וארגונים שונים הכוללות פעילות מתנדבים, העברת סדנאות וקיום אירועי שיא בתחומי: חניכה אישית, עזרה לימודית, פיתוח קול, לימוד נגינה, לימוד אומנויות הבמה, לימוד שפות, ועוד. עם זאת השותף המרכזי בתפיסתנו הם ההורים והמשפחות. צוות ההדרכה בשפירא שואף להגיע לא רק לחניכים ולחניכות שלנו, אלא גם לבני משפחתם, ולהצליח לערב את אלו האחרונים בעשיית בית הנוער. באחריות כל מדריך ומדריכה להכיר את משפחת החניכים ולעמוד בקשר רציף עם ההורים. תמיד נדאג לעדכן את ההורים בהצלחות ילדיהם, הן הלימודיות והן החברתיות, ולהזמין אותם לכל פעילות או אירוע של בית הנוער. כבית נוער שהרבה מעבדותו היא עם אוכלוסיות זרות אנחנו מכירות ומבינות היטב את מערכת היחסים המורכבת בין דור המהגרים לדור שנולד בישראל. אנחנו שמות דגש מרכזי על תיווך הרשויות במקרה הצורך להורי התלמידים, והעצמתם אל מול ילדיהם.

צוות בית הנוער מורכב ממנהלת בית הנוער, שש מדריכות ומדריך העושים שנת שירות (ש"ש) לפני גיוסם הצבאי, ולכל אחד ואחת מהן קבוצת החניכים שלה. הש"שניות מגיעות מרחבי הארץ, מאבטליון בצפון ועד באר טוביה בדרום, וגרות בקומונה משותפת בשכונת שפירא. הצוות עבר הכשרה מרוכזת בסוף חודש אוגוסט, וממשיך לעבור הכשרות שונות ויחידות תוכן לאורך כל שנת הפעילות. בדומה לצוות ההדרכה גם אני, מנהלת בית הנוער, נכנסתי בקיץ לתפקיד וזו שנתי הראשונה בקדימה.

מהרגע הראשון שנכנסתי לבית הנוער הבנתי כי הגעתי למקום מיוחד. האנרגיות החיוביות, כמות הנערים והנערות והעשייה הבלתי פוסקת הפעימו אותי. כל יום ויום אני עומדת נוכחת מול עבודה מופלאה ארוכת שנים שעשו הצוותים לפנינו – עשייה מדהימה שהצליחה למצב את בית הנוער כמקום אטרקטיבי עבור הנערים והנערות- זה מגניב להיות בשפירא. זה מגניב להגיע למועדון למידה וללמוד עם החברים עד שעות הערב המאוחרות. זה מגניב לדבר ערכים, ולהתווכח על דמוקרטיה וזכות הביטוי. זה מגניב לשים כובע על הראש ולצאת לטיולים בטבע, וזה הכי מגניב בעולם להתנדב בצער בעלי חיים. אני יודעת כי נפלה בחלקנו זכות גדולה לעבוד בבית הנוער שפירא, וחובה עצומה להמשיך ולשמר את העשייה הנפלאה שקדמה לנו.

 

יעל אורגל, מנהלת בית הנוער קדימה "קסירר" שפירא

פעילויות מיוחדות בבית הנוער
  • חוג היפ הופ.

  •  חוג בישול.

  •  חוג כדורגל וכדורסל.

  • פרויקט אופניים: השנה לנבחרת העולה שלנו (שכבת ז') ישנו פרויקט אופניים בו פעם בשבוע יוצאים לרכיבת שטח וללמוד איך להיות רוכב אופניים מקצועי. 

  • שת"פ זו השנה השניה עם רעות- סדאקה.

תודה מיוחדת לקרן "קסירר" על אימוץ בית הנוער.

רשת בתי הנוער "קדימה"

        צ'לנוב 18 תל אביב         

 03-3731661

פקס  03-3731666